Az idén tavasszal is sor került az Idegen nyelvi napok versenysorozatra, amikor is angol és német nyelvből mérhették össze szépkiejtési és olvasásértési kompetenciáikat, valamint civilizációs ismereteiket – Ausztrália és Németország témakörben – a jelentkezők. A háromnapos rendezvényt nagy érdeklődés övezte. Lelkes diákjaink nagy számban éltek az újbóli lehetőséggel, hogy idegen nyelven szóban megnyilatkozzanak, illetve hogy kooperatív módon, csapatversenyben is megmérettessenek.
Gratulálunk minden díjazottnak, és köszönjük a szervező, ill. felkészítő tanárok munkáját.
Íme, az eredmények:
ANGOL SZÉPKIEJTÉSI VERSENY – EGYÉNI
Szervező: Németh Edit
Segítők: Ecseghy Nóra, Oroszné Urbán Katalin
- 9-10. osztályos kategória:
- 1. helyezett: Váradi Adrienn 9. A – Felkészítő tanár: Nagyné Gulyás Erna
- 2. helyezett: Pusztai Virág 9. D – Felkészítő tanár: Németh Edit
- 3. helyezett: Durda Janka 9. B – Felkészítő tanár: Oroszné Urbán Katalin
- 11-12. osztályos kategória:
- 1. helyezett: Farkas Panna 12. F – Felkészítő tanár: Németh Edit
Jeszenszky Dániel 12. B – Felkészítő tanár: Oroszné Urbán Katalin
- 2. helyezett: Végső Tamara 12. F – Felkészítő tanár: Németh Edit
- 3. helyezett: Szabó Csongor 11. B – Felkészítő tanár: Németh Edit
ORSZÁGISMERETI VERSENY AUSZTRÁLIÁRÓL – CSAPATVERSENY
Szervezők: Furuglyás Attila, Paszternák Ténia
- 9-10. osztályos kategória:
- 1. helyezett: Gyüre Benedek, Lajka Hanna, Zsigmond Brenda (9. D) – Felkészítő tanár: Németh Edit
- 2. helyezett: Nagy Hanna, Rencsók Anasztázia, Szatmári Szilvia (9. G) – Felkészítő tanár: Furuglyás Attila
- 3. helyezett: Damu Vanessza, Molnár Boglárka, Pauska Csenge (9. F) – Felkészítő tanár: Németh Edit
- 11-12. osztályos kategória:
- 1. helyezett: Benes Zétény, Pintér Lili, Szabó Csongor (11. B) – Felkészítő tanár: Németh Edit
- 2. helyezett: Bartók Pálma, Kucsinka Hanna, Tóth Laura (11. B) – Felkészítő tanár: Németh Edit
Hidasi Vivien, Szabó Marcell, Tokár Gergő (12. B) - Felkészítő tanár: Oroszné Urbán Katalin
- 3. helyezett: Bagyinszki Tímea, Fehér Viktória, Nagy Zsófia (12. F) – Felkészítő tanár: Nagyné Gulyás Erna
Csathó Csillag, Fehérvári Fanni, Kiss Melinda (12. F) - Felkészítő tanár: Németh Edit
NÉMET SZÉPKIEJTÉSI VERSENY – EGYÉNI
Szervező: Tomasovszky Viktória
Segítő: Ecseghy Nóra
- 1. helyezett: Újlaki Emília 9. B
- 2. helyezett: Pocsai Klaudia 12. F
- 3. helyezett: Kozák Anna 9. F
Valamennyiük felkészítő tanára: Tomasovszky Viktória
ORSZÁGISMERETI VERSENY NÉMETORSZÁGRÓL – CSAPATVERSENY
Szervező: Tomasovszky Viktória
- 1. helyezett: Hanuska Zsuzsanna, Kertész Klaudia, Németh Vanessza (10. C)
- 2. helyezett: Kocsis Attila (11. C), Kálló Dorina (11. F), Simon Laura (11. G)
- 3. helyezettek: Dervarics Krisztina, Szabaczki Vivien, Kiss Kitti (a 11. A és a 11. D közös csapata)
Valamennyiük felkészítő tanára: Tomasovszky Viktória