Facebook

Miskolci Egyetem Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikum 

3529 Miskolc, Szigethy Mihály u. 8.

OM : 203391, telephelykód : 001

Levelezési címünk: 3515 Miskolc-Egyetemváros Pf.: 1

Telefon:(46)555-376,508-095 Fax: 507-980

Információ: mail@ferenczi.hu

Felnőttképzési nyilvántatási szám: 05/0100/04 

Nyitvatartási idő:

H-P 6:00-18:00

Ügyfélfogadási rend:

Kedd 7:30-15:30

Csütörtök 7:30-15:30

Tanítási szünetekben

Nyitvatartási idő:

H-P 7:00-16:00

Ügyfélfogadási rend:

Szerda 8:00-12:00

Elérhetőségeink

FONTOS INFORMÁCIÓK

Wednesday, 07 August 2019 19:47

Szoboravatás az iskolánkban, ellátogatott hozzánk Japán magyarországi nagykövete, Junichi Kosuge.

Wagner Nándor „Anyaság” című szobrát ajándékozta az Academia Humana alapítvány Bodonyi Csaba építész és a Reneszánsz Kőfaragó Zrt. közreműködésével a Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakközépiskolának. Az adományozó szakmai sikerei és emberközpontú szemléletmódja miatt találta méltónak intézményünket a szobor elhelyezésére.

A szoboravató ünnepséget megtisztelte Őexcellenciája Junichi Kosuge úr Japán magyarországi nagykövete és Wagner Chiyo asszony, Wagner Nándor Japánban élő özvegye. A nagykövet urat és a japán vendégeket Zsúdel Antónia Orsolya, az iskola igazgatónője fogadta. Az alkotást nagyszabású rendezvény keretében Kiss Sándor, az Academia Humana alapítvány elnöke jelenlétében avatták fel 2015. június 5-én.

A rendezvény első részében köszöntők hangzottak el, majd egy rövidfilmet láthatott a közönség Wagner Nándor életművéről. Ezt követően Wehner Tibor művészettörténész beszélt az alkotó „Anyaság” című szobráról. Ezután a Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakközépiskola diákjainak rövid műsora, majd Wagner Chiyo asszony köszöntője következett. Végezetül az iskola előtt elhelyezett szobor ünnepélyes leleplezésére került sor.
A résztvevők Wehner Tibor művészettörténész előadásából képet kaphattak a szerző életpályájáról.
Wagner Nándor Nagyváradon született szobrászművész az 1956-os forradalom eseményeiben való részvétele miatt kényszerült elhagyni hazánkat. Először Svédországban telepedett le, majd feleségül vette Akiyama Chiyo, japán származású képzőművészt. Japánban kezdtek új életet, itt bontakozott ki munkásságának legtermékenyebb korszaka. Kezdetben Magyarország sorsa miatti fájdalma jelent meg alkotásaiban, később a belső béke, a szeretet, a világgal való harmónia hatotta át műveit. „Anyaság” című szobrában is ez testesült meg.

Az avató ünnepséget a Ferenczis diákok verses-zenés műsora még emlékezetesebbé tette.

.


A rendezvényt egy rövid fogadás zárta.
Őexcellenciája Junichi Kosuge, Japán magyarországi nagykövete és Wagner Chiyo asszony nemcsak a művész életpályájának jelentőségéről beszélt, hanem elismerte az iskola eddigi tevékenységét, dicsérte a rendezvény magas színvonalát, szervezettségét. Kiss Sándor úr, az Academia Humana alapítvány elnöke és Zsúdel Antónia Orsolya igazgató asszony bejelentették, hogy Wagner Nándor emlékére országos csecsemő- és kisgyermek-ápolási versenyt indítanak útjára, amelyet az alapítvány anyagilag is támogat.

„Köszönetet mondunk Wagner Chiyo asszonynak és az Academia Humana Alapítványnak, hogy iskolánkat méltónak találták arra, hogy e nagyhírű szobrászművész „Anyaság” című szobrát iskolánk elé helyezzék el, gazdagítva ezzel is Miskolc városát.”

Zsúdel Antónia Orsolya, igazgató

kozszolgmivk badgesmartisiwsanyasag56749351 2446849471991768 1401098686498340864 ndiakig

hu Magyar zh-CN 简体中文 en English fr Français de Deutsch it Italiano ja 日本語 pl Polski es Español sv Svenska uk Українська zu Zulu