Főoldal

Miskolci Egyetem Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikum 

3529 Miskolc, Szigethy Mihály u. 8.

OM : 203391, telephelykód : 001

Levelezési címünk: 3515 Miskolc-Egyetemváros Pf.: 1

Telefon:(46)555-376,508-095 Fax: 507-980

Információ: mail@ferenczi.hu

Felnőttképzési nyilvántatási szám: 05/0100/04 

Nyitvatartási idő:

H-P 6:00-18:00

Ügyfélfogadási rend:

Kedd 7:30-15:30

Csütörtök 7:30-15:30

Tanítási szünetekben

Nyitvatartási idő:

H-P 7:00-16:00

Ügyfélfogadási rend:

Szerda 8:00-12:00

Elérhetőségeink

Tanulmányok

Beiskolázás, felvételi, érettségi, szakképzés, felnőttképzés, továbbképzés?
Minden, amit tudnod kell.
Tovább olvasom...

Dokumentumok

Jelentkezési lapok, nyilatkozatok, igazolások, kérelmek, egyebek.
Tovább olvasom...

Elérhetőségek

E-mail, posta, térkép, facebook..
Tovább olvasom...

FONTOS INFORMÁCIÓK

Tuesday, 18 April 2023 08:07

Költészetnapi szavalóverseny a Ferencziben

 

Iskolánk 2011-ben teremtette meg Drotálné Tóth Ágnes kolléganő kezdeményezésére a városi József Attila – szavalóverseny hagyományát, amit Baranyiné Jászfalvi Marianna igazgatónő támogatásával a Covid járvány miatti szüneteltetés után most végre folytathattunk. A rendezvény szervezője és háziasszonya Tóth Éva Kazinczy – díjas magyar magyartanár, mesterpedagógus volt, a lebonyolításban Szabóné Géczi Szilvia igazgatóhelyettes asszony és az iskola 9.b osztályos tanulói segédkeztek.

A 2023-as év kitüntetett jelentőségű a magyar kultúrában, hiszen ebben az évben Petőfi Sándor és Madách Imre születésének és a Miskolci Nemzeti Színház megnyitásának 200., Csokonai Vitéz Mihály születésének 250. évfordulóját is ünnepeljük, mi most szimbolikusan József Attila születésnapjához, a magyar költészet napjához kapcsolódóan. Ezért választottuk kötelező versnek József Attila Születésnapomra c. önfelköszöntő költeményét, és ezért lett a szabadon választott versek témája Petőfi családi lírája. Azt reméltük, hogy ezzel minden diák könnyen tud majd azonosulni. Hiszen verset csak úgy érdemes mondani, ha az előadónak és a közönségnek is örömöt okoz.

A produkciókat szakmai zsűri értékelte. Megtisztelő, hogy a zsűri elnöki feladat ellátására elfogadta meghívásunkat Seres Ildikó, a Miskolci Nemzeti Színház Jászai Mari-díjas színművésznője, operettprimadonna, rendező, ének- és drámapedagógus. Az értékelést szakmai szempontból segítette Jaskóné dr. Gácsi Mária magyartanár, drámapedagógus, a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kar Tanárképző Intézet Neveléstudományi Tanszékének vezetője. A zsűri harmadik tagja Szöghy Hajnalka Csilla, iskolánk nevelési-oktatási intézményvezető-helyettese, akinek természettudományi végzettsége ellenére a szívéhez igen közel áll az irodalom és a színház.

Iskolánkat 3 diák képviselte: Tamás Viktória 12. c, Katona Dóra 11.f és Germus Viktória 10.d osztályos tanulók.

A versenyzők Petőfi családi lírájából leginkább az Egy estém otthon című verset érezték közel magukhoz, négyen is ezt választották, de hallottuk A jó öreg kocsmáros, az Arany Lacinak, a Jövendölés és az István öcsémhez c. verseket is, amelyek által Petőfi életútja, kapcsolatai is fölidéződtek. Így aztán nem is igazán versenyként éltük meg ezt az alkalmat, hanem élveztük a versek hangulatát és egymás társaságát.

A zsűri 4 diák produkcióját jutalmazta oklevéllel és könyvjutalommal, a többi versenyző emléklapot kapott.

  1. helyezett: Tamás Viktória,
  2. helyezett: Germus Viktória, a ME Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikum diákjai, felkészítő tanáruk: Tóth Éva
  3. helyezettek: 

    Engi Zita, a Földes Ferenc Gimnázium diákja, felkészítő tanára: Pólik Magdolna

    Bódi Szabolcs, a Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Technikum diákja, felkészítő tanára: Prillné Csordás Csilla

 

Az eredményhirdetésen Baranyiné Jászfalvi Marianna igazgatónő is méltatta a diákok és kollégák munkáját.

Reméljük, hogy a jövőben is tudjuk folytatni ezt a szép hagyományt, sok-sok diákkal ízleltethetjük meg a magyar költészet remek alkotásait, ezáltal ébren tarthatjuk a magyar kultúra iránti szeretetet.

kozszolgmivk badgesmartisiwsanyasag56749351 2446849471991768 1401098686498340864 ndiakig

 

nyiltnap